• Šaliansky Maťko

• V našom meste Martin sa tradične koná súťaž v prednese povestí pod názvom Šaliansky Maťko.

Tento rok to vyšlo na 24.1. 2023,kedy sa konal 26.ročník tejto výnimočnej recitačnej súťaže. Prečo výnimočnej? Žiaci sa mali odprezentovať len prednesom povestí. Povesť o hradoch,mestách,panovníkoch...teda,načrieť do histórie,vybrať slovenskú povesť a už sa len pripraviť.

Z našej školy sa zúčastnili tri dievčatá:

- 3.A Natália Lettrichová,

- 4.A Ela Kubenová,

- 6.A Alžbeta Júlia Bačé.

Žiačky zvládli úlohu recitátoriek výborne, no úroveň bola veľmi vysoká a porota veľmi prísna. Odnášame si nové skúsenosti ohľadom prednesu, bohaté informácie a umelecký zážitok. Ďakujeme pani učiteľke Magdalénke Gáťovej za prípravu žiačok 3.a 4.ročníka a Zuzke Gombárskej za prípravu žiačky 6.ročníka.

Tešíme sa o rok!

• Včeličky

• Dňa 25.1.2023 sa žiaci I. a II. ročníka zúčastnili besedy o včielkach.

Pán Vasiľ, ocko nášho žiačika, nám prišiel porozprávať o včelách, ako skúsený a uznávaný včelár.

Deti sa dozvedeli veľa nového, a kto bude mať záujem dozvedieť sa o včielkach a včelárstve, taktiež o ich chove viac, môže sa prihlásiť do krúžku malých včelárikov.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s pánom včelárom a ďakujeme mu za zaujímavú a poučnú prednášku.