• Slávnostné ukončenie šk.roka 2022/2023

• Posledný júnový deň v škole sa niesol v znamení slávnostného ukončenia školského roka 2022/2023. Je to deň, v ktorý asi všetci sumarizujeme a hodnotíme uplynulých desať mesiacov tvrdej práce. Zároveň je to deň, keď zaznievajú slová vďaky, ocenenia a žiaľ aj slová lúčenia sa s našimi najstaršími.

Na školskom dvore sa postupne zhromaždili všetci žiaci rozprávajúc si svoje plány na prázdniny a rodičia prizerajúci sa, ako im ratolesti zas o rok podrástli.

Ako vždy sme si na začiatku vypočuli štátnu hymnu a príhovor pani riaditeľky. Po príhovore prišli na rad dievčatá z 3.A a 4.A s básničkami o známkach a naše krásne druháčky s ešte krajšími piesňami.

Potom pani riaditeľka a pani zástupkyňa ocenili najšikovnejšie a najzodpovednejšie deti krásnymi knižkami.

Na záver, ako čerešnička na torte, prišli na rad naši najstarší deviataci. Triedna mamina Mima Bellová prečítala príhovor, po ktorom nejeden z nás preglgol a utrel si slzičku z oka. Potom nastúpil Juraj Černák s Jurajom Burganom, a to už bolo veselo. Básničky na svojich spolužiakov im išli od ruky jedna radosť. Nakoniec si spoločne zaspievali a na pamiatku sa podpísali do kroniky.

A preto Vám, milí naši veľkáči prajeme veľa chuti, síl a odhodlania vzdelávať sa, pracovať na sebe a na svojich snoch, a hlavne aby ste našli svoje šťastie!

Aj tento rok, ako všetky iné, mal svoje plusy aj svoje mínusy, ktoré sme sa snažili so všetkými žiakmi a pedagógmi preskákať spoločnými silami.

Milí naši žiaci, týmto Vám všetci chceme zaželať krásny prázdninový čas, veľa slnka a bezstarostného oddychu. Vám, milí učitelia, chceme poďakovať za to, že ste svoje povolanie počas tohoto školského roka vykonávali zodpovedne a s láskou. Želáme Vám znovuobjavenie entuziazmu pre svoju prácu, načerpanie síl a energie do nového školského roka!

• Polícia Vrútky

pri nahlasovaní podnetov, problémov a stažností sa môžete obrátiť na pána policajta Patrika Bodoríka na mailovej adrese:

patrik.bodorik@minv.sk

chranimedeti@minv.sk

• Triedna stanovačka 6.A

• Šiestaci sa rozhodli využiť záverečný mesiac školského roka na koncoročnú stanovačku. A tak 15.6. (štvrtok) po skončení vyučovania utekali domov zbaliť si veci, pripraviť stany, spacáky, vankúšiky atď. Spoločne sa stretli aj s pani učiteľkou Maťkou Černákovou v areáli našej školy a ich dobrodružstvo mohlo začať.

Postupne sa na trávnatej ploche za školou objavovali stany jeden za druhým. Veľké aj menšie. A veru naši šiestaci boli šikovní! Práca im išla od ruky a stany mali postavené rýchlo.

Potom už nastal čas na zábavu. Na rad prišli spoločenské hry, športovanie, ale aj spoločné rozhovory. Aktivít bolo veľa, takže sa aj prázdne žalúdky hlásili o slovo a záchrana prišla v podobe objednanej pizze. Deti si doniesli aj kadečo pod zub vo svojich batôžkoch, takže nikto nebol hladný a ostalo aj na raňajky.

V piatok ráno deti vstali pomerne skoro, hoci v noci veľa nespali. Naraňajkovali sa, vypili teplý čaj a začalo veľké upratovanie, keďže bolo potrebné stany znova zbaliť. A spolu s nimi si domov každý odniesol aj zážitky, ktoré budú určite ešte dlho.

• Čriepky

• Naši druháčikovia boli tento polrok tiež veľmi šikovní. So svojimi malými nožkami obehali div nie polku sveta.

2.B absolvovala okrem dopravnej výchovy aj namáhavý, ale zážitkov plný korčuliarsky kurz. Chlapci hokejisti im pomohli s korčuľami, dali im super hokejistickú výstroj a pomohli im tiež s prvými krokmi na ľade. Druháčikom sa páčilo, a ku koncu bol problém dostať ich domov z ľadu.

21.6.2023 sa dohodli všetci druháci, že si spolu výjdu na koncoročný výlet. Plavili sa kompou pod strečnom, boli navštíviť historickú dedinku Paseky, na hrade Strečno sa zahrali na hradných pánov a hdarné dámy a nakoniec sa pozreli aj do rozprávkového lesa. Všetci si deň náramne užili a cestou domov plánovali kde by išli nabudúce.

• Planetárium

• V pondelok 19.6.2023 sa naši tretiaci, štvrtáci a piataci vybrali do PLANETÁRIA do Žiaru nad Hronom aj so svojimi triednymi pani učiteľkami.

Prehliadka sa im začala premietaním v hviezdnej sále, kde sa neskôr vydali objavovať slnečnú sústavu. Po prehliadke nasledovala prednáška o pohybe kozmických telies. Źiaci sa počas prehliadky mohli odvážiť na planetárnych váhach, tie im ukázali koľko by vážili na rôznych planétach.

Na záver sa vydali na terasu a mohli  vďaka dobrému počasiu pozorovať aj povrch Slnka. Návštevu všetci ukončili nákupom suvenírov, ktoré im budú ešte dlho pripomínať nezabudnuteľnú atmosféru planetária.

• DFS Vtáčatká

• V piatok 16.6.2023 sa v DO Strojár uskutočnil Záverečný tanečný galaprogram 2023 SZUŠ Michaelliho 6.

Na tento vzácny večer boli pozvané aj naše dievčatá z DFS Vtáčatá.

Vystúpenie si užili a ako vždy na p´diu zahviezdili aj vďaka pani učiteľke Mgr. Magdaléne Gáťovej.