• Návšteva hasičov 1.A

• Vo štvrtok 27.4. sa naši prváci aj s pani učiteľkou Ivetkou Šubrtovou a Lenkou Kunákovou vybrali navštíviť chlapcov z hasičského zboru Podháj - Stráne

Prváčikovia sa veľa pýtali, ale veľa chceli aj vyskúšať. Prešli celé auto, hasičskú výstroj, odskúšali hadice a dokonca sa naučili aj to, ako držať hadicu pri zásahu. Tlak to bol riadny, ale chlapci z hasičského zboru im ochotne pomohli.

Prváčikom aj pani učiteľkám sa exkurzia v požiarnej stanici veľmi páčila, a tak všetci spoločne prisľúbili chlapcom, že sa ešte vrátia a skontrolujú či si svedomito odvádzajú prácu aj naďalej.

• Deň ZEME 2023

• V piatok 21.4.2023 sme si celá škola pripomenuli DEŇ ZEME, tak ako si ho pripomíname každý rok.

Prvé dve hodiny triedni učitelia venovali pozornosť osvete o znečisťovaní našej planéty. Niektoré triedy vytvorili krásne projekty a nástenky, niektoré sa zamerali na ekologické a enviro hry, niektoré si pozreli dokumentárne filmy o znečisťovaní našej planéty.

Po druhej hodiny sa všetci zhromaždili pred budovou prvého stupňa kde pani riaditeľka rozdala vrecia a...išlo sa na to. Každá trieda mala svoj vopred určený úsek, na ktorom pracovala. Zbierali odpadky, trhali burinu na chodníkoch, zametali, hrabali nečistoty,... Žiaci prvého stupňa si okopali svoje vyvýšené záhony, nasadili si tam mrkvičky, reďkovky, cibuľky a iné chrumkavé zeleninky.

Do tohto "jarného upratovania" sa zapojila celá škola od tých najmenších, až po tých, ktorý im majú ísť príkladom.

Na konci vyučovania sa pri kontajneroch nazbieralo úctyhodných 25 vriec odpadu, prachu, špiny a iných nečistôt, ktoré už viac nebudú znečisťovať okolie našej školy.

• Oznam školskej jedálne

• Dotácia na stravu bude poskytnutá len za dni kedy bude žiak v škole/ aspoň 1. vyučovaciu hodinu.

Pokiaľ žiak v škole nebude, rodič ho musí vopred odhlásiť (najneskôr do 7,00hod).

Ak tak neurobí bude musieť uhradiť stravu bez dotácie.

• Chilli príbeh 2.A

• Celý tento "pikantný" príbeh triedy 2.A sa začal nápadom koho iného, ako pána učiteľa Emanka Šurinu. A tak sa 2.2.2023 rozhodli s celou triedou, že si zasadia v škole spoločnými silami chilli papričky.

Od februára sa druháci s pánom učiteľom starajú o semiačka papričiek, polievajú ich, rozprávajú sa s nimi a papričky sa im za túto skvelú starostlivosť aj náležite odmenili. Je začiatok apríla a pozrite sa sami. Láska a starostlivosť naších druhákov sa vyplácajú. Papričky sa premenili z malých semiačok na krásne rastlinky.

Druháci ich pozorujú a už sa dohadujú čo urobia s papričkami keď vyrastú. Našlo sa aj pár odvážlivcov, ktorí sa chystajú papričky aj ochutnať.

Veríme, že ani pri ochutnávke chýbať nebudeme. Veď uznajte, kto by si nechal újsť tie červené líčka a vypleštené okále po ochutnaní chilli papričiek :)

• Veľkonočné tvorenie 5.A

• Ako je tomu už zvykom pred prichádzajúcimi sviatkami sa aj naši piataci s pani učiteľkou Soničkou Kotúčovou rozhodli na hodine techniky vytvoriť veľkonočné kreácie.

Okrem pohľadníc, venčekov, zajačikov či kuriatiek si chlapci plietli aj korbáče, aby boli pripravený na pondelok, tak ako sa každému správnemu kupačovi patrí.

Musíte uznať, že piataci sú veľmi tvoriví a šikovní. :)

• Lyžiarsky kurz Martinské hole

• Ako druhý v poradí sa na našej škole uskutočnil lyžiarsky kurz na Martinských holiach v stredisku Winter Park Martinky od 20.3. - 24.3.2023.

V pondelok mnohí naši siedmaci stáli na lyžiach po prvý raz v živote. Počas štyroch dní sa naučili krásne oblúčiky, zjazdiť celú trať bez pádu, že slovo hrana začne po prvom dni liezť na nervy, a tiež, že vyzuť lyžiarky po dni lyžovania je ten najkrajší pocit pod slnkom. Z nelyžiarov sa stali statní lyžiari a naši dobrí lyžiari sa stali ešte lepšími.

Vo štvrtok si siedmaci vyskúšali slalom a bola to veru zábava. Každý sa snažil čo najlepšie vedel. Mnohí nás veľmi prekvapili. Niektorí technikou, niektorí tým, že vyzerali ako nádejná konkurencia Petry Vlhovej. Slalom vyhrala Ninka Ličková, ktorá svoje víťazstvo získala nielen rýchlosťou, ale aj krásnou technikou lyžovania. Všetci žiaci dostali diplomy a krásne drevené medaile.

V piatok sme pre nich prichystali príjemnú zmenu. Ráno si vyskúšali, ako sa obúvajú snežnice, a potom sa išlo na to. K vysielaču nás vyviezol luxusný zimný odvoz. Krásny ratrak nás čakal pri chate. Zážitok to bol poriadny. A od vysielača sme sa vydali na snežniciach smerom na Veterné. Počasie nebolo ideálne, ale výhľad bol aj tak znamenitý. Videli sme Nízke a Vysoké Tatry, Malú a Veľkú Fatru, Kremnické vrchy a prenádherný výhľad bol aj na celé naše mesto.

Všetci sme si to poriadne užili a tešíme sa na ďalšie lyžiarske kurzy.

• Plavecký výcvik

• V dňoch 20.3. - 24.3.2023 sa uskutočnil plavecký výcvik 3., 4., 5. a 6. ročníka v zariadení AquaRelax Dolný Kubín.

Plavecký výcvik sa konal pod vedením skvelých a skúsených inštruktorov, ktorých si naši žiaci veľmi obľúbili. Žiaci boli hneď v prvý deň rozdelení do skupín podľa toho či boli začiatočníci, pokročilí alebo vynikajúci plavci.

Počas celého týždňa si všetci naši žiaci zlepšovali svoje plavecké zručnosti. Každý sa snažil čo najlepšie vedel a robil pokroky vlastným tempom.

Najdôležitejšia pre nás bola radosť detí z pobytu vo vode, čo bolo na ich tvárach aj patrične vidieť (ako neodvratný dôkaz prikladáme aj pár vysmiatych fotografií).

Boli sme na našich žiakov pyšní. Boli disciplinovaní,veľmi snaživí a každý počas toho týždňa odviedol kopu vynikajúcej práce.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie plavecké výcviky.